3.8. 2020

Jednotlivé techniky a přípravky lze použít cíleně k řešení konkrétního problému nebo je lze vzájemně kombinovat tak, aby bylo dosaženo v rámci daných možností co nejoptimálnějšího výsledku.


Bodydetox | Lymfodrenáž | Ravo Zapper | Formování postavy pro ženy | Bowenova masáž | Reflexní terapie | Shiatsu | Baňkování | Medová masáž | Fototerapie | Reiki | SRT | SR

Bodydetox

Převratná metoda detoxikace organizmu. Bližší informace o metodě Bodydetox.


Lymfatická masáž (lymfodrenáž)

Provádíme jak přístrojovou, tak manuální (dílčí i celkovou) lymfodrenáž.

Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žilami, prosahují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil.

Lymfatické cévky se postupně spojují ve větší a větší až se nakonec v oblasti klíčku napojují do žilního systému. Součástí lymfatického systému jsou i uzliny, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hloubkovým lymfatickým systémem. Pokud dojde k poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. nemá potom lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží, za vzniku otoků (edémů).

Léčba lymfedému, což je odborný název pro tento otok, je velmi zdlouhavá a časově náročná. Její přesný postup stanoví vždy lékař na základě odborného vyšetření. Součástí komplexní terapie obvykle bývá bandažování, lymfodrenáž, rehabilitační cvičení, příp. medikamentózní léčba.

Lymfodrenáž je speciální masáž, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Tuto masáž provádějí specielně vyškolení lékaři a sestry – lymfoterapeuti. Používá se k tomu speciální hmatová technika manuální lymfodrenáže.

Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny, která podpoří jak lymfatický tak i žilní systém.

Přístrojová komprese je vhodná i jako preventivní terapie u lidí vystavených dlouhému stání, u zaměstnanců v obchodě, v dopravě apod.


Přístroj LYMFOVEN LYMFOVEN - přístroj pro přerušovanou tlakovou drenáž

Je určen pro léčbu mízních (lymfatických) otoků, žilní nedostatečnosti, vhodný jako předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy, rehabilitace poúrazových stavů spojená s otoky postižených končetin. Kontraindikací této léčby jsou otoky způsobené onemocněním ledvin nebo srdce. Přístroj je také za dohledu lékařů vhodnou pomůckou při rehabilitaci sportovců a pracovníků, kteří mají nadměrné zatížení dolních končetin (regenerace).


Indikace použití přistrojové terapie
 • vrozená postižení mízního systému
 • postižení míz. syst. vlivem úrazu, operace, zánětu a ozáření
 • otoky způsobené trombózou
 • revmatické otoky
 • otoky po zánětu žil, chronická žilní nedostatečnost
 • terapie bércových vředů
Kontraindikace
 • otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
 • akutní virové nebo bakteriální onemocnění
 • akutní žilní onemocnění

Používané drenážní tlaky se pohybují od 25mm Hg do 60mm Hg, nejčastěji používaný tlak je okolo 40mm Hg.


Náš salon disponuje přístrojem pro lymfodrenáž s kompletní sadou masážních návleků, umožňujících sekvenční tlakovou masáž horních i dolních končetin, břicha a hýždí.


Zábaly za použití přípravku Thermoiodosal

Thermoiodosal je efektivní kombinace účinných látek a jedinečné technologie přípravy emulze přímo před aplikací (výrazný výsledek ve snížení objemu v centimetrech - až 9 cm v pase, 6cm přes stehna). Individuálně i více - zpevnění pokožky.

Intenzivní pročištění organismu díky aktivaci toku lymfy a rozproudění látkové výměny.

Thermoiodosal je výrobek italské produkce a působí pomocí 5 aktivních látek: organický iod - nabourává celulit. uzlíky + mořské řasy - podporují odbourávání uložených tuků a odpadních látek + mořská sůl - povzbuzuje látkovou výměnu + zázvor a skořice - způsobují thermoefekt - intenzivní zahřátí tkáně, která se projevuje zčervenáním pokožky, která během 1/2 hod. odezní.


Využití Thermoiodosalu:

Specializovaní pracovníci v salonech:
 • sekvenční tlaková masáž - LYMFOVEN - pro léčbu otoku a celulitidy
 • lymfatické neurodistenzivní a speciální masáže na celuliti (pomerančová kůže)

V domácím prostředí dle přiloženého podrobného návodu - po sauně, apod.

Na 1 ozdravnou kůru je doporučeno 10-16 aplikací (dle stavu a rozsahu). Perfektní stav pokožky - až 2 roky (individuální). Rozpětí mezi jednotlivými aplikacemi max. 5 dní!!!

Schváleno Ministerstvem zdravotnictví ČR!


Ravo Zapper

Ravo Zapper je přístroj sloužící k cílené likvidaci parazitů, bakterií, virů a plísní. Pracuje na principu frekvenčních pulsů. Tento princip je znám od čtyřicátých let dvacátého století.

Náš salon je tímto přístrojem vybaven a nabízíme našim zákazníkům i tuto službu.



Programy pro ženy (formování postavy pomocí přístroje NIODÉ VAC III)

Programy pro ženy jsou kombinované programy pro prevenci a komplexní léčbu celuliti (pomerančová kůže), zpevnění těla a redukce váhy ve spolupráci s CENTREM PREVENTIVNÍ MEDICÍNY PRAHA. Přístrojová masáž a zábalová technika jsou individuálně přizpůsobeny potřebám klientky.


K terapii jsou využíván přístroj NIODÉ VAC III
Přístroj NIODÉ

Jde o unikátní přístroj pracující na principu vakuových rázů. Dosahuje výborných výsledků při odstranění celulitidy, zpevňování pokožky a zeštíhlení na problematických částech těla.


Použití:
 • prevence, redukce a odstranění celulitidy
 • zeštíhlení problematických partií
 • vyhlazení a zpevnění pokožky po liposukci
 • redukce a odstranění drobných křečových žilek (metliček)
 • detoxikace organismu
 • prevence otékání a zavodnění nohou
 • korekce nesouměrné postavy

Princip činnosti:

Nejprve je potřeba si uvědomit, že zanesení organismu balastními látkami a toxiny, celulitida i obtížné zmenšení objemu na určitých partiích mají většinou dvě společné základní příčiny. U tukových buněk dojde ke zvětšení a ke shlukům (celulitidě), které zabraňují řádnému prokrvení a lymfatické cirkulaci. Pokud se k tomuto problému přidruží i uvolnění podkožního vaziva, které společně se svaly, zajišťuje lymfatický oběh, je kosmetický i zdravotní problém na světě. Co je tedy potřeba pro nápravu?

Přístroj NIODÉ VAC III dokáže mechanicky oddělit tukové buňky ze shluků tak, aby se jejich přirozený metabolizmus vrátil do normálu a zároveň výrazně zpevní podkožní vazivo. Zpevnění je způsobeno aktivací fibroblastů, buněk, které vytvářejí kolagenová vlakna. Ošetření je navíc podpořeno lokálním použitím kvalitní kosmetiky. Vhodným ošetřením se dosáhne detoxikace organismu, velmi pevné, pružné a hladké pokožky a zmenšení objemu na ošetřovaných místech (pas, boky, hýždě, stehna i lýtka).

Přístroj NIODÉ

Dobře fungující, zdravé tělo má samočisticí schopnost. Léty a naším životním stylem se tato schopnost snižuje. Je potřeba si uvědomit, že každá buňka těla je vlastně malá chemická továrna, do které jsou dodávány různé látky a další z ní odcházejí. A stejně jako v normální továrně i v buňce vzniká při provozu odpad. O odklízení tohoto odpadu se starají speciální buňky tzv. makrofágy a lymfatickým systémem je dopravují do krve. Tyto odpadní látky se odfiltrují v játrech, slezině, ledvinách a posléze vyloučí z těla. Pokud některá složka nefunguje správně, celý systém je narušen a vznikají zdravotní problémy. Organismus je náchylnější k chorobám a to k banálním i velmi vážným. Celková výkonnost klesá a člověk se cítí unavený. Nejčastěji bývá snížena výkonnost lymfatického systému.

Lymfatický systém nemá vlastní zdroj oběhu jako například krev. Lymfatická tekutina je uváděna do oběhu stlačováním lymfatických cév za pomoci svalů. Svaly (hlavně lýtkový) při práci stlačují cévy, která se opírají o podkoží. Pokud je podkoží volné a ochablé, nedokáže se céva plně stlačit a oběh lymfy je snížen.

Při detoxikační kůře se zaměřujeme hlavně na odplavení balastních látek mezi tukovými buňkami a výrazné posílení podkoží. Pro kvalitní detoxikaci postačuje pět procedur. Každá se dělí na dvě části. První je zaměřena na oddělení tukových buněk od sebe a na zpevnění pokožky a podkožního vaziva. Trvá 45 minut. Druhá, která následuje okamžitě, je tzv. lymfodrenáž. Za pomoci postupně se nafukujících návleků na nohy jsou uvolněné látky transportovány do krve (do podklíčkové tepny) a následně odfiltrovány a vyloučeny z těla.

Asi tak v polovině případů je možné pozorovat po proceduře větší únavu a malátnost, někdy bolesti hlavy. V některých případech klient pozoruje změnu barvy, zápachu a konzistence moči. V každém případě tyto nepříjemné projevy odezní nejpozději po třetí proceduře.



Bowenova tlaková masáž

Bowenova tlaková masáž je dynamický systém masáže svalu a pojivové tkáně, která v celosvětovém měřítku provedla revoluci ve zdravotnictví. Používá se úspěšně více než 40 let a napomáhá tisícům lidí, kteří trpí různými chorobami. Tato technika ohromila terapeuty a lékaře všech oborů, kteří ještě dnes přesně nevědí jak pracuje. Ano, dokonce i dnes zůstává záhadou a tisíce masérů Bowenovy tlakové masáže by se rádi pana Bowena zeptali, pokud by žil, jak a proč tato technika funguje tak efektivně.

Co často překvapuje mnoho lidí je to, že se využívají při Bowenově tlakové masáži pouze jemné pohyby a pravidelně můžete vidět ohromující účinky. Často se uleví lidem s vážnými bolestmi zad a krku už po třech sezeních , zastaví se migrenosní bolesti hlavy a snižují se bolesti kotníku, ramen a kolen. Existují dokonce případy, kde skoliózy nebo závažná zkřivení se po provedení této techniky opravdu vyrovnala. Bowenova tlaková masáž byla v Austrálii tak úspěšná, že byla přijata i veterináři. Dnes se některé techniky používají s velkým úspěchem u závodních koní a psů.

Bowenova tlaková masáž
Při jakých stavech můžeme Bowenovu metodu využít ?

Metoda se využívá pro různé stavy jako je hučení v uších, alergie, astma, infekce močového měchýře, vysoký nebo nízký krevní tlak, deprese a psychické problémy, ekzémy, bolesti žlučníku, ledvinové a menstruační potíže.

Bowenova tlaková masáž není akupresura nebo akupunktura, ale tělo na ni reaguje podobně bez jehel nebo elektronického zařízení. Je bezpečná pro každého od novorozenců až po staré lidi a prodlužuje snížení bolesti a neklidu.

Tato metoda úspěšná při zastavení zvonění v uších neboli tinnitus, zlepšuje imunitu, zlepšuje funkci ledvin, všechny typy bolestí, zlepšuje migrény, zklidňuje psychické potíže a potíže se stresem, zlepšuje kloubní potíže, bolestí krku a kloubní záněty, zlepšuje potíže s dýcháním, ztišuje bolesti způsobené infekcemi močového měchýře, snižuje vysoký krevní tlak a také mnoho dalších positivních výsledků. Téměř každý získá nějaký prospěch z Bowenovy tlakové masáže.


Reflexní terapie

Reflexní terapie nebo také reflexologie je jedna z nejstarších přírodních léčebných metod vůbec. Její stáří se stejně jako u akupunktury odhaduje kolem 5000 let př. n. l., dokonce se uvádí první zmínka kolem 4000 let př. n. l. Donedávna se vedly spory, která metoda je starší, zda akupunktura, nebo reflexní terapie. Akupunktura je jednoznačně vázaná na Čínu, zatímco reflexologie na Vietnam (na jižní Asii).

Reflexologie má určité kořeny i v Egyptě, jak o tom svědčí nástěnná malba v lékařově hrobce z roku 2330 př. n. l. Na malbě je znázorněna masáž šlapky a dlaně. Pruhy, na které se tělo v reflexologii dělí, šlapky a dlaně. Pruhy, na které se tělo v reflexologii dělí, jsou na ní uváděny jako kanály, jimiž proudí energie, přičemž ucpaný kanál znamená nemoc.

Tuto metodu znovu objevil koncem 19. století Wiliam H. Fitzgerald a nazval ji terapií zón. V Evropě se o rozšíření této metody zasloužila H. Marquartová. K nám se tato metoda dostala různými soukromými cestami.

Metoda vychází ze skutečnosti, že na všech zakončeních těla jsou zároveň nervová zakončení. V podstatě to znamená, že na chodidle jsou reflexní plošky všech orgánů lidského těla. Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech nohou i na rukou. Na rukou je však efekt malý. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii, ale také pro docela spolehlivou diagnostiku. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu.

U reflexní terapie je možno účinek přesně směrovat, a to nejen na žádaný orgán, ale dokonce na každou jeho část. U této metody je účinek okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních potížích a při první pomoci. Efekt reflexní terapie lze zjistit okamžitě a je možno operativně provádět opravy, doplnění atd., až do úplného odeznění příznaků daných potíží.


Shiatsu

Je individuální metoda založená na harmonizaci toku energie tělem. U Shaitsu na rozdíl od mnoha jiných masáží platí paradoxně zásada, že čím jemnější dotek, tím hlouběji do organizmu zasahuje a tím více samohojících sil aktivuje.

S vyrovnáním hladin energie v těle se z nás opět stává celistvý člověk s propojeným tělem, myslí i emocemi.


Baňkování

Velmi intenzivní uvolňování svalů a pohybového aparátu.


Medová masáž

Jde o příjemnou preventivní terapii, která napomáhá intenzivnímu prokrvení a uvolnění. Za použití různých medových elixírů EPAM, se stává medová masáž účinnější a cílenější. Medové elixíry lze pro zvýšení účinku používat i vnitřně.


Fototerapie

Fototerapie je moderní léčebná metoda, která využívá ten nejpřirozenější zdroj energie - světlo. Je-li však používána nesprávně, bez základních znalostí, nemůže pomoci a tím tato nová technika, bývá v očích veřejnosti zbytečně podceněna. Přitom světlo je pojem, který přímo souvisí s podstatou života. Přestože se s ním neustále setkáváme, a je jedno zda s jeho přirozenou formou nebo jak s umělým zdrojem, ještě v 16. století se o jeho fyzikální podstatě nic nevědělo a jeho zkoumání bylo v rukou teologů. Teprve v tomto a následujícím století získali hlavně italští a francouzští fyzici řadu poznatků, které v konečném poznání vedly k představám o korpuskulární povaze světla. Jako Češi můžeme být hrdí, že to byl náš krajan, Jan Marek Marků, který v roce 1648 zjistil, že bílé světlo je světlem složeným a vysvětlil podstatu duhy. Teprve koncem tohoto století se objevil předpoklad, že světlo je vlnění, které se šíří prostorem stejnou rychlostí všemi směry z každého bodu na povrchu tělesa. Na přelomu 19. a 20. století přichází Max Plank s hypotézou, že světlo je tvořeno malými částečkami energie, tzv. kvanty. Vzniká i nový obor - kvantová fyzika. Podle ní má světlo dvojaký charakter, vlnový a korpuskulární. Teprve nyní mluvíme o dualitě vln a částic.

Léčebné využití světla ve vědecké medicíně zaznamenáváme teprve v 19. století. Do oficiálních lékařských ordinací vrátil světlo po období středověkého strachu před obnaženým lidským tělem a (a tím i nemožnosti využití fototerapie v té nejpřirozenější podobě, tj. v podobě ošetřování přirozenými slunečními paprsky), geniální dánský lékař Niels Ryberg Finsen (1860-1904). A byl to návrat vskutku impozantní - za výsledky v terapii pacientů s nejrůznějšími kožními chorobami mu byla v roce 1903 udělena Nobelova cena. Na počátku 20. století pak byly všude po světe - i u nás - zakládány "světloléčebné ústavy", užívající nejrůznějších speciálních lamp v nejrůznějších vlnových délkách jak světla viditelného tak i již tehdy z oblasti paprsků infračervených a ultrafialových. Jmenujme zde alespoň jednoho z průkopníků této terapie u nás, MUDr. Edvarda Slavíka.

Rozvoj lázeňství, budování známých letovisek v Řecku, v Itálii nebo na francouzské Riviéře, i rozvoj lázeňských míst ve vysokohorském prostředí, umožnilo lékařům doporučovat nemocným dlouhodobé pobyty na horském vzduchu a spojené se sluněním, jako léčebnou metodou (tyto formy léčby označujeme odborně jako helioterapie, případně klimatoterapie). Po dlouhá léta, prakticky až do objevu antibiotik, byla tato terapie, společně s úpravou životosprávy a s podáváním kaloricky bohaté stravy, jedinou v léčbě tuberkulózy plic. Dnes využíváme helioterapii především v prevenci chorob. Při léčebném využití slunečního světla nikdy nesmíme zapomínat i na účinky ultrafialové a infračervené složky slunečního záření, i když převážné zastoupení má světlo ve viditelných vlnových délkách (360 - 740 nm). Závislost fototerapie na meteorologických podmínkách vedla k rozvoji umělých zdrojů světla. Jejich vývoj umožnil hlubší studium účinků světelného záření na živou buňku a prokázal výraznou závislost mezi vlnovou délkou světelných paprsků a odpovědí organismu. Zatímco monochromatické světlo (tj. světlo o jedné vlnové délce) o vlnové délce kratší než 550 nm nebo delší než 900 nm dělení buněk zpomaluje, světelná délka mezi 550 až 900 nm dělení urychluje - stimuluje. Při průniku paprsků ozářenou tkání je důležitá jeho vlnová délka, s ohledem na jeho rozdílnou absorpci vodou, hemoglobinem a v kůži i melaninem.

Moderní fototerapie využívá několika typů zdrojů světla, lišící se jak svými fyzikálními vlastnostmi, tak i účinky na živý organismus. zatímco některých z těchto typů se používá i desítky let a patří mezi neodmyslitelnou součást zdravotnických zařízení (solux), jiné využívá medicína teprve v posledních letech. Zde máme na mysli zejména laser.

Lasery patří k nejvýznamnějším technickým objevům druhé poloviny 20. století. Souhrnně označují kvantové generátory světla a zesilovače záření, které nejčastěji pracují v optické oblasti elektromagnetického spektra. Laser je akronym anglického názvu "Light amplification by stimulated Emission of Radiation" (zesílení světla pomocí stimulované emise záření. Podle výkonu světelného paprsku jej rozdělujeme na neinvazivní, léčebný (s výkonem do 500 mW) a na invazivní, chirurgický (s výkonem na 1 W). Paprsek Laseru je charakterizován jedinou barvou (monochromatismus, znamená, že je jedná o světelný paprsek o jedné vlnové délce), koherencí (paprsky kmitají ve fázové shodě) a polarizací (elektromagnetické vlny kmitají v rovnoběžných rovinách). Tyto vlastnosti umožňují projekci potřebné energetické síly na malé ploše.

Do medicíny začaly lasery pronikat od konce roku 1961 (oftalomologická operativa - invazivní lasery), v dalších letech se začalo i s využívání neinvazivních laserů. Velkou zásluhu na jejich rozšíření mají práce kliniků a badatelů z oblasti střední a východní Evropy (Sommelweisova universita - prof. E. Mester) Přístroj BIOPTRON Čeští odborníci v laseroterapii patří mezi celosvětově uznávané. Na místě je zde připomenout práci prof. MUDr. Jiřího Hubáčka, DrSc., emeritního přednostu Otorhinolaryngologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci, kterého můžeme považovat za zakladatele české školy a který v tomto léčebném směru vychoval i řadu žáků. V České republice dnes působí několik center, které jsou zaměřené mimo jiné i na využívání fototorapie v jednotlivých lékařských oborech. Problematikou fototerapie se zabývají i dvě odborné lékařské společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně - radiobiologická a pro využití laseru v medicíně. Obě mají široké zastoupení i v mezinárodních společnostech, jakými jsou Mezinárodní akademie pro laseroterapie v medicíně a chirurgii (IALMS) a Evropská lékařská laserová asociace (EMLA).

Laser je však léčebný paprsek, kterým lze, pokud jej aplikuje laik, i ublížit. Zdravotnický personál včetně lékařů, který s ním pracuje, musí absolvovat odborné školení. Je proto nežádoucí, aby byl využíván širokou veřejností.

Přístroj BIOPTRON

Ne však každý má možnost navštěvovat pracoviště vybavené laserem. Přesto by bylo škoda nevyužít příznivých účinků modifikovaného světla. Proto byly zkonstruovány Bioptronové lampy, které vyzařují polarizované světlo, jenž však není koherentní. Tím je možnosti poškození ozařované tkáně minimální a může s ní po zaškolení pracovat i laik.

Lékařská veřejnost se s tímto typem lampy teprve seznamuje, protože v české literatuře chybí rozsáhlejší studie o účinku polarizovaného světla na živou tkáň. Přesto počet nemocných, kteří fototorapii biostimulační lampou prodělali, je dnes již dostatečně velký k objektivnímu posouzení.

Snad největší výhodou využití Biotronové lampy je minimum vedlejších účinků. V literatuře jsme se dosud s popisem nepříznivé reakce na terapii polarizovaným světlem nesetkali.

VŠE, CO POTŘEBUJETE, JE SVĚTLO!


Reiki

Reiki je prastaré umění léčby znovuobjevené v XIX. stol. japonským duchovním Dr. Mikao Usuim. Japonské znaky REI a KI znamenají Životní sílu, energii bioplasmy, Světlo, Energii životodárné síly kosmu, označovanou též jako Kosmická energie - dohromady Univerzální životní energii.

Reiki je systém léčení prostřednictvím životní energie, která v koncentrované podobě protéká rukama léčitele k druhému člověku nebo k sobě samému. Dochází k odstranění energetických bloků a postupnému obnovení funkcí organismu.

Reiki pomáhá všemu živému, lidem, zvířatům, rostlinám. Proniká všemi materiály: kovem, sádrou, oděvem, neškodí, není jakkoli nebezpečná ani návyková.

Reiki harmonizuje, vyrovnává energetické pole člověka. Aktivizuje vlastní síly organismu, tím, že zásobuje orgány energií, stimuluje jejich funkce, způsobuje očištění těla od jedovatých a škodlivých látek, často nashromážděných za dkouhé roky. Podporuje tarapeutickou léčbu, masáže, akupunkturu, raflexní terapii, zvyšuje léčivý efekt léků. Doporučuje se při akutních a chronických onemocněních, stresech, apatii, nervozitě, poruchách krevního tlaku, spánku, plynatosti, neuralgiích, při bolestech (například kloubů, páteře apodobně), při všech nemocech vnitřních orgánů (jako například žlučníku, jater, srdce, ledvin a ostatních), aplikuje se před a po operaci, při úrazu, popáleninách a kožních problémech. Normalizuje nervový systém, zvyšuje imunitu, upravuje spánek. Reiki je velice jemná, blahodárná životní energie, působící v rovině fyzické, mentální a duchovní. Výsledky reiki nejsou zřejmé ihned.

Další možnosti použití této energie jsou například posílání energie na dálku, energetické čištění místností, nabíjení krystalů(drahých kamenů), jídla, vody, kosmetických přípravků, lze vytvářet tzv. bioenergetické zářiče a podobně. Existuje i metoda léčebného zasvěcení, což není klasické zasvěcení kterým se stanete praktikanty reiki, nýbrž pouze se více otevřete příjmu energie, která vás bude zhruba 21 dní očišťovat a posilovat.

Pořádáme také kurzy REIKI se zasvěcením do I., II. a III. stupně. Učitel REIKI Helena Macinauerová.


SRT (Spiritual Response Therapy)

SRT je terapeutická metoda, která působí na mentální a emocionální úrovni, ovlivňuje fyzické tělo a jeho zdraví. Stav těla má vliv na naše pocity a náhled na život. Pracuje s příčinami nemocí a obtíží v životě a odstraňuje je, aby tělo mohlo provést léčení na fyzické úrovni. Jedná se o velice účinnou terapii pracující do hloubky na mentální, emocionální, fyzické a duchovní úrovni.


SR (Spirituální Restrukturalizace)

Metoda restrukturování zahrnuje mnoho metod a postupů. Celý systém, pracuje na úrovni mentální, emocionální, fyzické a duchovní. Je nejkompletnějším a nejúplnějším ze všech zatím známých systémů práce s vědomím.

Součástí jsou tyto metody: propojení těla, práce se svaly, uvolnění emociálního stresu, chybné dýchání, korekce prvního krčního obratle a krku, problémy s kyčlemi, poradenství ve výživě...

Tento systém je obzvláště účinný při problémech s pohybovým aparátem. SR terapie spojuje aspekty kineziologie, akupresury, psychologické a duchovní terapie.